14.-15. rujna 2013 Planinarski odsjek PDS Velebit organizira planinarsku turu na Srednji Velebit. Tura predviđa jedno noćenje u Pl. domu Ravni dabar ili noćenje u šatorima na livadama oko doma (po želji). Također, plan predviđa prijevoz autobusom s polaskom u subotu u 7.00h ispred Lisinskog i povratak u nedjelju u večernjim satima.

Dolaskom do Baških Oštarija planirano je cca. pola skupine pod vodstvom naših članova vodiča i drugih iskusnijih planinara krene od Hotela Velebno do Kize te stazom kroz Dabarske kukove predvečer stigne do Ravnog Dabra. Drugi dio skupine iskrcao bi se na Dabarskoj kosi te preko Visibabe stazom došao do Bačić kuka. Vodiči i alpinisti PDS Velebita osiguravali bi stijenu Bačić kuka, a onim našim članovima koji to žele te osiguraju penjački pojas i kacigu omogućili bi sigurno izvođenje abseila (spust niz postavljeno uže) s Bačić kuka. Nakon toga slijedi odlazak do doma preko Bačić dulibe.

Večer bi prošla u druženju a prehrana je osobni odabir no preporuča se nošenje vakumiranih paketa kobasica i sl.

Narednog dana predviđeno je (a) da se dvije skupine zamijene te jedna krene put Baških Oštarija kroz Dabarske kukove a druga preko Bačić dulibe na Bačić kuk te nakon eventualnog abseila preko Visibabe spusti do Dabarske kose gdje bi čekao autobus ili (b) zajednički Premužićevom stazom vrati do Baških Oštarija (ili sve tri varijante, ovisno o raspoloženju).

Na turi su dobrodošli i penjač Velebita koji je mogu iskoristiti kao prijevoz do Ravnog Dabra.

Prijave na dklasnic@hotmail.com, a uplate četvrtkom tijekom sastanka pročelniku PO-a.Dodatne informacije o turi, dogovori oko zajedničke prehrane, tehnička pitanja i sl. isto četvrtcima u prostorijama društva.